Evropou ve vlaku. Objevte krásy, co leží doslova za dveřmi

Od | 7 února, 2019

Toužíte po cestovatelských dobrodružstvích, o jakých čtete na internetu a na sociálních sítích? Bohužel vaše bankovní konto si nemůže dovolit postrádat několik desítek či stovek tisíc. Už dávno neplatí, že cestování je výsadou bohatých. Možná se skutečně nepodíváte do Austrálie nebo neobeplujete Karibik na obrovské výletní lodi, ale dobrodružství a krásná místa čekají doslova za rohem. Nechte se zlákat na výpravu vlakem po Evropě. Zjistíte, že je to nejen velmi výhodný způsob cestování, ale zároveň díky němu objevíte zapomenuté kouty a zažijete nevšední zážitky.

Proč vlakem?

Proč v dnešní době jezdit vlakem, když můžete skočit do auta a vyrazit? Má to ale jeden háček – v autě pořád někdo musí být za volantem, musíte se potýkat s dopravními omezeními a na některá místa se stejně s autem ani nedostanete. Užijte si luxus toho, že se můžete v poklidu rozhlížet z okna a vlak vás nejčastěji vysadí přímo v centru velkoměst nebo vás doveze až tak daleko, kam by vás s autem ani nenapadlo zajíždět.

  • Cestování vlakem je levné, zvlášť když využijete jednu z mnoha slevových karet.
  • Vlaky znamenají pohodlné a bezstarostné cestování.
  • Máte možnost seznámit se spoustou lidí a objevit místa, která jiní neznají.

Kam vyrazit?

Po celé Evropě je velmi rozvinutá železniční síť. Můžete si tedy vybrat destinaci dle libosti a vašich zájmů a představ. Chcete-li vidět bělostné vrcholky Alp, lákají vás dech beroucí výhledy a nevadí vám zima? Pak je tou ideální destinací Švýcarsko či Rakousko. Zejména země proslavená výrobou hodinek a čokolády má na železničních kolejích určitě co nabídnout. Trasy se často vinou po křivolakých vršcích Alp a mnohokrát vás dovezou na místa, kde se jakoby zastavil čas.

Chcete-li něco méně nákladného, ale o nic méně dobrodružného, pak vyrazte na východ. Železniční sítě na východ od Slovenska a na Balkánu nenabízí takový luxus jako jinde, ale o to více netradičních zážitků vás čeká. Můžete se také těšit na příjemné ceny a setkání s místními lidmi, které bývá skutečně nevšedním zážitkem.

Na co si dát pozor

Cestování vlakem může být velká zábava, ale ta se také velice rychle dokáže proměnit v noční můru. Stačí chvilka nepozornosti a něco se může zvrtnout. Typickými problémy bývá například to, že si při nákupu zvýhodněné jízdenky nepřečtete všechny podmínky. Až pozdě se dozvíte, že se jízdenka vztahuje například jen na některé vlaky nebo vyžaduje dokoupení dalších služeb. Buďte tedy obezřetní a na všechno se raději dvakrát přeptejte. Cestování vlakem také může být někdy nebezpečné, zvlášť když jedete sám nebo jste žena. Míříte-li do země, kde existují určité obavy o vaši bezpečnost, nezapomeňte pravidelně informovat své blízké o tom, kde se nacházíte, a zvažte pořízení ochranných prostředků jako je slzný plyn apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..