Cestujete? Sluneční či dioptrické brýle se sebou!

Od | 24 května, 2019

Poznávání nových koutů světa je pro mnohé z nás neskutečnou vášní a v podstatě životní filosofií. Vyrazit třeba někde k moři, nebo naopak do hor může být dokonale fascinující. Mnozí z nás ale berou cestování na lehkou váhu, a to doslova.

Mají s sebou minimum věcí, a tak se často stává, že jim chybí jak oblečení, tak i nejrůznější ochranné pomůcky. Typický příklad představují brýle. Častým mýtem je to, že sluneční brýle potřebujete jen na silném slunci a dioptrické pouze tehdy, když toho moc nevidíte.

Nejste přímo vystavení slunci? Stejně si sluneční brýle vezměte

Mnozí lidé si myslí, že když na ně nepraží ostré sluníčko, žádné sluneční či polarizační brýle nepotřebují! Velký omyl! Naopak! I když je sluneční svit zdánlivě slabší, stejně dochází k tomu, že se k očím dostávají škodlivé paprsky UV záření. Sluneční brýle navíc dokážou ochránit i třeba před hmyzem.

Důležité jsou sluneční brýle také při řízení auta. Vždyť jen samotné odlesky na čelním skle je zapotřebí eliminovat. Stejně tak dokážou zejména polarizační brýle dokonale vyrovnávat nejrůznější světelný výkyvy.

Dioptrické brýle jako samozřejmost

Máte brýle pouze na čtení? Určitě je nenechávejte doma! Vždyť už jenom při pohledu do mobilního telefonu budete mít velký problém. Stejně tak se vyplatí vzít s sebou také brýle na dálku i přesto, že třeba máte pouze minimální dioptrie. Pohledy do dálky pro vás nebudou příjemné a sledovat pouze obrysy určitě není nic příjemného.

Pozitivně ovlivní váš vzhled

V každém případě. V současné době se dají vybrat opravdu zajímavé brýlové obruby. Přizpůsobíte si je naprosto precizně přesně vašemu obličeji. Nevýrazné obličeje lze tímto způsobem efektivně zvýraznit. Pracovat je možné i s tvary obličeje. Kulatému sluší samozřejmě brýle hranaté a spíše ostřejšímu obličeji naopak oblé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..