Bora Bora – co stojí za tajemstvím jedné z nejluxusnějších destinací světa?

Od | 13 července, 2021

Obsah

Znalci druhé světové války znají ostrov Bora Bora jako důležitou tichomořskou základnu USA, pro cestovatelské nadšence je zase symbolem neopakovatelného luxusu, zastoupeného tak trochu netradičními ubytovacími prvky.

Pro většinu z nás má pak Bora Bora nádech exotiky, ale jinak o něm netušíme skoro nic. Je to součást Francouzské Polynésie a jde o poloatol. Pokud vám tohle označení nic neříká, měli byste vědět, že leží uvnitř korálového útesu a nad ním se jako bonus vypínají i zbytky dávno vyhaslé kaldery.

Bora Bora a jeho jedinečná příroda

Do Laguny obklopující ostrov existuje prakticky jen jeden vjezd, jde tak o dokonale chráněný přírodní přístav. I když je Bora Bora skalnatým ostrovem, jeho nejvyšší vrchol Mt. Otemanu měří jen 725 m. n. m. Stává se tedy oblíbeným místem pro jednodenní treky a výpravy do džungle.

bora bora příroda

Místní prales toho nabízí hodně – tahitské kaštany, banánovníky, stromové kapradiny… Pobřeží pak (stejně jako všude v Tichomoří) okupují kokosové palmy. A bohatý je tu také podmořský život. Častými společníky milovníků pláží jsou například rejnoci trnuchy. Rády se vyhřívají na mělčinách, ale před člověkem plaše utíkají. I když jsou jedovatí, nehrozí vám tedy žádné nebezpečí.

Pro koupání a potápění tu panují ideální podmínky. Teploty se celoročně pohybují okolo 24 °C, zmírňuje je však lehká bríza, vanoucí od oceánu.

Proutěné bungalovy jako symbol luxus

Velké hotely na Bora Bora nenajdete. Nejžádanějším místem pro ubytování jsou luxusní bungalovy, postavené přímo nad vodní hladinou. Ta sama o sobě funguje jako jedinečná klimatizace a když se k tomu navíc přidají i velké terasy a prosklená podlaha, jde o zážitek opravdu jedinečný. Ale pozor, ceny za přespání začínají na 18 000 Kč. O něco levnější jsou menší hotely nebo kempy, všeobecně je však Bora Bora drahý – i na poměry ne zrovna levné Francouzské Polynésie.

bora bora ubytování

Za historickými památkami Perly Polynésie

I když to vzhledem k poměrně malé rozloze ostrova tak nevypadá, vzdělat se tu můžete i historicky. Nejznámějšími památkami jsou určitě domorodé chrámy, v 19. století zničené křesťanskými misionáři. První lidé se na ostrov dostali asi před 1 100 lety a zanechali po sobě dlaždice zdobené želvami a další umělecká díla. Abyste si je mohli prohlédnout osobně, zamiřte k Farepiti Point. Právě tady se nacházejí hned tři starodávné chrámyFare Opu, Marotetini a Farerua.

A nedaleko od archeologických nalezišť si přijdou na své i milovníci největšího válečného konfliktu v dějinách. Jako upomínky americké základny tu totiž leží množství zbraní a další válečných artefaktů. Bora Bora tedy rozhodně stojí za to, i když jde o dovolenou poměrně drahou. Ale pokud si budete chtít jednou za život dopřát opravdu pořádný luxus, neváhejte.

One thought on “Bora Bora – co stojí za tajemstvím jedné z nejluxusnějších destinací světa?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.