Anketa World Travel Awards zná své vítěze

Od | 31 května, 2021

Když různá místa hodnotí turisté, je v tom přidaná i určitá dávka vlastních pocitů a výsledky tak nemusí být úplně objektivní. I proto existují ankety, kde se na objektivitu hraje přece jenom trochu více. A jednou z nich je i prestižní anketa World Travel Awards. Dá se říci, že pro mnohé turistické destinace není nic důležitějšího, než případná nominace, nebo dokonce výhra.

Výsledky World Travel Awards pro rok World Travel Awards jsou známé

Jelikož se řada míst postupem času také mění, je pochopitelné to, že se může měnit i jejich kvalita a další parametry. I to je důvod, proč je anketa World Travel Awards vyhlašována každý rok. Jak to dopadlo letos, tedy v roce 2018? Podívejte se s námi, jaká turistická místa byla vyhlášena jako nejlepší.

Nejlepší městská destinace

Pokud jste patrioti a tipujete Prahu, musíme vás bohužel zklamat. Sice je oblíbeným místem turistů, ale zároveň není až tak zajímavá, jako letošní vítěz. Pokud se chcete přesvědčit o tom, zda si tento titul zaslouží, je třeba zamířit do Portugalska. Konkrétně do hlavního města Lisabon, které je aktuálně hrdým nositelem daného titulu. Pro město to bude jistě znamenat opětovní příliv nových návštěvníků.

Nejlepší destinace na světě

Nyní se podívejme i na konkrétní zemi. Když se ohlédneme do minulosti, tak musíme říci, že v předchozím roce daný titul vyhrálo Portugalsko. A jak je tomu v roce letošním? Země potvrdila své kvality, jelikož v letošní anketě World Travel Awards v této kategorii vyhrálo opět Portugalsko. Jenom to potvrzuje jeho unikátní kvality a to, že je zajímavou destinací pro všechny cestovatele. Pokud jste s návštěvou váhali, nyní ji neodkládejte.

Nejlepší městská destinace pro prodloužený víkend

Takzvané eurovíkendy jsou dnes populárnější, než kdy jindy. Jsou spojeny s možností trávit v konkrétní metropoli čas přes víkend, což je spojeno s možností poznat ty nejzajímavější lákadla, ale i místní život. Vzhledem k popularitě takového cestování došlo k tomu, že je vyhlašován vítěz i v této kategorii. Jaké město dominovalo? Nepleteme se. Je to opět Lisabon. Portugalsku se zkrátka daří a tak působí doslova jako ráj pro každého turistu.

Nejlepší turistická atrakce na světě

Města opustíme a podíváme se na další kategorii. Jak už napovídá její název, tak se v této kategorii vyhlašuje konkrétní turistický bod zájmu, který dokáže nabídnout něco zajímavého. Jasným vítězem této kategorie se staly incké ruiny Machu Picchu. Jedná se o ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách. Nacházejí se ve výšce 2430 m n. m. a pohled na ně je naprosto úchvatný. I proto se to nejenom po internetu hemží mnoha fotografiemi z tohoto místa.

Nejlepší destinace pro dobrodružství

Při cestování by neměla být nuda. Hlavně mladí cestovatelé začínají vyhledávat něco více, než jejich předchůdci. Už dávno to není jenom klasické chození po historických, nebo po přírodních památkách, které dnes tolik láká. Do popředí se dostává i možnost zažít určité dobrodružství. Samozřejmě s ohledem na maximální bezpečnost a stále velký komfort cestovatelů. Kdo chce něco podobného zažít, měl by dát na výsledky ankety World Travel Awards a vyrazit do Chile. Tato země v této kategorii dominovala.

Nejlepší zelená destinace

I to byla kategorie, která přinesla v celosvětové konkurenci vítěze. Pokud ho jako cestovatelé budete chtít poznat na vlastní kůži, je třeba zamířit do země, která ještě není tolik populární. Je jím Ekvádor. Po tomto umístění se však turistický ruch určitě zvýší.

Nejlepší kulturní městská destinace

Tou náš přehled zakončíme. Pokud chcete tuto destinaci poznat, bude nutné zamířit na východ. Konkrétně potom do Ruska, jelikož letošním vítězem ankety v této kategorii se stal Petrohrad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..