Afrika XXV. – konec putování!

Od | 17 dubna, 2018

 Africké putování skončilo! Taxik nás vzyvednul ve sjednaných 02:15 v noci a odvezl v pořádku na letiště. Let probíhal normálně a bez turbulencí. Honza se v Káhiře oddělil a „votočil to na Mnichov“, já letěl do Vídně a odsud autobusem Student Agency do Prahy. Na Florenc jsem dorazil před půlnocí.

  Co mě v Praze „překvapilo“? Ceny v obchodě vyšší než v Africe (ale že je dvanáctka Plzeň v Praze v Normě dražší než ve Vídni v Bille na letišti, to je fakt zvláštní), nikde žádné zebry, klávesnice má háčky a čárky, auta jezdí vpravo (dost nebezpečné opět si zvykat při přechodu ulice), zhubnul jsem o jedno kilo a skoro všichni obyvatelé Vysočan jsou běloši.

   53  dní putování po 4 afrických státech skončilo. Během následujících týdnů a měsíců se jistě na Kompasu dočkáte spousty článků o Keni, Tanzanii, Malawi a Zambii. Vedle další záplavy „řadových“ příspěvků samozřejmě.

   A ještě jedna poznámka: možná stárnu, možná už jsem tak zcestovalý a nebo prostě lenivím. Ale vždycky, když jsem se kdysi po měsíci vracel z prázdninového putování, těšil jsem se hrozně domů. Ale letos to bylo úplně naopak, vůbec se mi z Afriky nechtělo. Nejraději bych cestoval pořád. Jako Japonec, kterého jsem potkal poslední den v hotelu New Kenya Lodge. Už pět let je mimo Japonsko a celých pět let nikde nepracuje, jen cestuje. To se tak někdo má – my nemilionáři musíme zase do práce…

Obrazek

2 thoughts on “Afrika XXV. – konec putování!

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

  2. Jarous

    no, presne tak, prace fakt mazec,jo ve Vidni v Bille jsem mel taky ctyri plechovky piva a dost silnyho a za 0.65Ecek.
    v prosinci se zas do toho pustime a vyrazime

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.