Afrika – den mínus první

Od | 17 dubna, 2018

 Možná je někdo toho názoru, že balení může být i zábavné! No záleží na tom, co nebo koho balíte. Ale zabalit si batoh před cestou není moje oblíbená činnost. Nicméně dnes jsem to zvládnul v poklidu (což je vždy podezřelé – že bych opravdu nic nezapomněl???). Velký batoh má celkem 22 kilo a malý 6 kg, počítaje v to ovšem i 4 litry užitečné zátěže (voda). Co všechno jsem si zabalil, tím Vás nebudu unavovat. Jediný přírůstek oproti minulým létům je dalekohled, který jsem si nikdy s sebou nebral, ale napadlo mě, že by se na safari mohl hodit. Také s sebou táhnu stan. Mám podezření, že ho zase nepoužiju vůbec (jako v Thajsku), nebo jenom jednou (Ekvádor, Gruzie), ale člověk nikdy neví. Co se týče oblečení, ať si toho sbalím sebevíc, stejně toho bude na dva měsíce málo. Jinak balím vše podle lety prověřeného seznamu – tak třeba položky mobil a CD přehrávač byly letos vyřazeny, proti trudomyslnosti a nudě pak táhnu jako vždy haldu časopisů a sudoku (že se na exotické dovolené nemůžete nudit? Tak se zkuste zabavit, když má Váš autobus nebo trajekt 18 hodin zpoždění…).

    A na závěr jedna balící rada – až si budete někdy jako já měnit 2,500 dolarů nebo nějakou podobnou částku, nenechte si to vyplácet v pětidolarovkách. Ne že bych měl tedy jenom pětidolarovky, ale i tak je to pořádně tlustý balíček, který mi spolu s eury zabral skoro celou ledvinu. Jednodolarovky jsem naštěstí ve směnárně s díky odmítl, to bych jinak musel mít na peníze batoh.

   Tož zítra doufám nezaspím a hurá na Florenc, do Vídně, do Afriky!  Do Nightrobbery (jak se hezky poeticky říká Nairobi, dle Lonely Planet údajně nejnebezpečnějšímu městu Afriky) bychom měli dorazit v neděli ráno a ještě téhož dne se chceme přesunout do Kisumu na břehu Viktoriina jezera. Podaří-li se to a bude-li v Kisumu internet, budeme Vás samozřejmě o všech dobrodružstvích informovat 🙂

4 thoughts on “Afrika – den mínus první

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.