5 knih, které probudí vaši touhu cestovat

Od | 6 dubna, 2023

Obsah

Hledáte inspiraci pro vaše vlastní cesty nebo se jen chcete v myšlenkách odpoutat od života v evropské civilizaci a ponořit se do různorodého světa daleko za našimi hranicemi? Potom nesmíte vynechat těchto 5 knih, které vás vezmou na zajímavá a často netradiční místa. Zavítáte do nelítostné Indie 80. let, vroucího Bejrútu nebo na stop po Africe.

Atlas Obscura (Svět)

Ujeté, neuvěřitelné, divné. Na světě je mnoho bizarních míst, o kterých nemáte ani zdání. Autoři vás zavedou za zázraky přírody, neuvěřitelnými lidskými i přírodními výtvory a na tajemná místa. Neuznaná republika Kugelmugel, chrám Churenji se sebemumifikovanými mnichy nebo jeskyně Waitomo s tisíci fluoreskujícícmi světluškami, jsou jen krátký výčet netradičních míst, které v knize objevíte.

Nesvatá válka o svatou zemi (Izrael, Palestina, Libanon)

Kniha je strhující reportáží o izraelsko-palestinském konfliktu, v níž autor vychází z osobních setkání s důležitými hybateli historických událostí, i obyčejnými lidmi. Břetislav Tureček věrně vykresluje mozaiku spletitých událostí na Blízkém východě. Autor vás zavede do výbušného Jeruzaléma, moderního Tel Avivu, do Palestiny a společně navštívíte také libanonský Bejrút.

Šantaram (Indie)

Bombaj jakou popisuje Gregory David Roberts ve své knize již nezažijete. Autor vás zavede do špinavého slumu, s hlavními hrdiny se projedete vlaky po Indii, seznámí vás s drsným světem lokální mafie a ve vyprávění také nahlédnete do bombajského vězení. Tato knížka je téměř povinnou četbou pro všechny, které zajímá Indie. Otevře vám nový a drsný pohled na tuto pestrobarevnou zemi.

Poslední stop (Afrika)

Tomáš Poláček je proslulý svými výpravami stopem po celém světě. Projel Asii, vyrazil ze Severní Ameriky do Jižní a svou cestovatelskou “kariéru” se rozhodl ukončit velkolepě. Stopem po Africe. V knize vás provede “zlým” Kongem, řekne vám, proč si zamiloval Gabon nebo popíše, jaká je jízda na korbě náklaďáku plného velbloudů.

Jiná Afrika

Z hlediska novinářky Pavly Jazairi je Afrika v mnoha ohledech místem bídy, beznaděje a  úpadku. Z toho se rodí touha mnoha Afričanů odejít do Evropy. Autorka přináší bolestný pohled zbavený iluzí a snaží se hledat vysvětlení tohoto bezútěšného stavu.

One thought on “5 knih, které probudí vaši touhu cestovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.