1. Díl cestovatele- Hong Kong

Od | 12 listopadu, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků. 

Jsme malá skupinka cestovatelů, kteří cestují již od roku 2011.

V roce 2011 jsme našli letenky z Prahy do Hong Kongu za 14.500 Kč. Při koupě letenek jsme již věděli, že to nebude jediná destinace, kterou navštívíme.

Na tuto cestu jsme měli celkem 3 týdny a už před odjezdem jsme si vyhradili týden v Hong Kongu a další 2 týdny cestování po Filipínách. Jaký ostrovy navštívíme, to bylo tenkrát ve hvězdách.

Naše cesta započala letem z Prahy do Istanbulu, kde jsme měli 4 hodiny přestup. Abychom tento přestup značně využili a neseděli jak pecky na letišti, tak jsme se rozhodli vzít si taxíka a vyjet do centra Istanbulu. Bylo brzo ráno (7-8 hod.) a sluníčko začalo pomalu vykukovat a my jsme se potulovali po úzkých uličkách Istanbulu, kde jsme po cestě viděli spoustu krásných menších mešit. Až jsme narazili na nejznámější velkou Mešitu sultána Ahmeda, která byla krásně vyzdobena.

Prošli jsme si mešitu, ale už nás tlačil čas, tak jsme si stopli taxíka. Před nastoupením do taxíku jsme si nasmlouvali cenu. Taxík nás odvezl na letiště a pak začal spor při placení. Chtěli jsme mu dát dobrý eura, ale on je nechtěl (v bance za drobný dostane méně než za papírový). Dohadovali jsme se, až ve finále se kolem našeho taxíku začali shrnovat ostatní turečtí taxíkáři a řvali: „IŠTA, IŠTA!!!!“ Tak jsme mu nasmlouvanou částku i s drobnýma a utíkali jsme. Do dnes nevíme, co to „IŠTA“ znamená, ale asi to nebude nic pěkného.

Po 14 hodinách jsme doletěli do Hong Kongu, vyšli jsme ven a ucítila pach nudlí a klasické asie. Vzali jsme baťohy na ramena a šli za letiště a až tam jsme si našli taxíka. Taxíci na letišti jsou z pravidla drazí. Měli jsme na jednu noc zabookovaný hotel kousek od letiště, s tím že se další den rozkoukáme co a jak.

V Hong Kongu jsme navštívili:

  • Pahorek Victoria Peak– kam nás vyvezla lanovka, úžasný pohled na celý Hong Kong- výškové budovy, záliv, lodě
  • Po Lin Monastery– vesnička na hoře, kam nás vyvezla lanovka. Potom 270 schodů nahoru k sedícímu Budhovi, opět krásný výhled dolů na vesničku
  • Disneyland- krásný zážitek i pro dospělé a někdy i návrat do dětských let

Na všechny výše zmíněné místa jsme jezdili metrem, vše bylo dobře vyznačené a neztratili jsme se.

One thought on “1. Díl cestovatele- Hong Kong

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.