Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražské čtvrtě

 

Foto:  Petr Daubner, Ivana Mikulcová, Jaromír Tkadleček, Denisa Novotná

Obrazek

Obrazek

V Praze existuje v současné době 112 čtvrtí ("katastrálních území"):        

 Běchovice, Benice, Bohnice, Braník, Břevnov, Březiněves, Bubeneč, Čakovice, Černý Most, Čimice, Dejvice, Dolní Chabry, Dolní Měcholupy, Dolní Počernice, Dubeč, Ďáblice, Háje, Hájek u Uhříněvsi (často zkracováno pouze na Hájek), Hloubětín, Hlubočepy, Hodkovičky, Holešovice, Holyně, Horní Měcholupy, Horní Počernice, Hostavice, Hostivař, Hradčany, Hrdlořezy, Chodov, Cholupice, Jinonice, Josefov, Kamýk, Karlín, Kbely, Klánovice, Kobylisy, Koloděje, Kolovraty, Komořany, Košíře, Královice, Krč, Křeslice, Kunratice, Kyje, Lahovice, Letňany, Lhotka, Libeň, Liboc, Libuš, Lipany, Lipence, Lochkov, Lysolaje, Malá Chuchle, Malá Strana, Malešice, Michle, Miškovice, Modřany, Motol, Nebušice, Nedvězí u Říčan (často zkracováno pouze na Nedvězí), Nové Město, Nusle, Petrovice, Písnice, Pitkovice, Podolí, Prosek, Přední Kopanina, Radlice, Radotín, Ruzyně, Řeporyje, Řepy, Satalice, Sedlec, Slivenec, Smíchov, Sobín, Staré Město, Stodůlky, Strašnice, Střešovice, Střížkov, Suchdol, Šeberov, Štěrboholy, Točná, Troja, Třebonice, Třeboradice, Uhříněves, Újezd nad Lesy, Újezd u Průhonic (často zkracováno pouze na Újezd), Veleslavín, Velká Chuchle, Vinohrady, Vinoř, Vokovice, Vršovice, Vysočany, Vyšehrad, Záběhlice, Zadní Kopanina, Zbraslav, Zličín, Žižkov.   (Kliknutím na čtvrť, která je zobrazená jako odkaz, otevřete fotogalerii k dané čtvrti.)

   Tyto čtvrtě jsou všechny vyznačeny v Plánu Prahy a objevují se i pod názvy ulic na cedulích. Zákon ovšem nepoužívá termín "čtvrť", nýbrž "katastrální území". Katastrální území se ovšem kryjí s historickými hranicemi jednotlivých čtvrtí, narozdíl od obvodů. Do následující fotogalerie chci postupně dodat z  každé čtvrtě pouze jednu fotografii. Přispět fotografií může každý! Stačí poslat fotografii z nějaké pražské čtvrtě i s popiskem na můj mail. Fotografie ve fotogalerii jsou řazeny podle abecedního pořadí čtvrtí.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hotovo!

Petr D.,8. 6. 2009 10:24

Tak se mi přece jenom podařilo objet téměř všechny čtvrtě (katastrální území) v Praze, a z těch, které jsem nenavštívil, mi poslali fotografie někteří z Vás, takže zde můžete najít fotografii z každé pražské čtvrti - je jich 112. Hurá! :-)

Fotografie čtvrtí (katastrálních území)

Petr D.,6. 4. 2009 22:44

Jelikož není v mých silách v dohledné době objet všechny čtvrtě v Praze a vyfotit je, máte možnost sem umísti vlastní fotografie! Uvítám hlavně fotografie okrajových čtvrtí. Pokud mi pošlete fotografii v minimální velikosti 800 px a s popiskem, o kterou čtvrť (katastrální území) se jedná a co je na fotografii konkrétně zobrazeno, Vámi poslanou fotografii přidám do této galerie a Vaše jméno bude uvedeno v popisku.